Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

Saymadan ölçemeyiz! Ölçmeden yönetemeyiz!

Stoklarımızı yönetebilmemiz ve stoklarımızla ilgili birçok sorunun yanıtını, saymadan veya ürün penetrasyonu yapmadan verebilmemiz mümkün değildir.

Alan Araştırma Yönetim hangi POS sistemi, hangi program kullanılırsa kullanılsın, elektronik ortamda bir gecede sayımlarınızı yapmakta ve sayım sonuçlarını ertesi gün sisteminize aktaracağınız formatta teslim etmektedir.

Sayım Teknik ve Yöntemimiz;

Her perakende mağazası için farklı sayım tekniği uygulanır. Ancak tüm sayımlar kontrollü yapılır.

Tekstil, Züccaciye, kırtasiye, oyuncak, beyaz eşya, elektronik, kozmetik, spor ürünleri gibi adette az, çeşitte fazla konseptlerde ürünlerin barkodları tek tek okutularak sayım yapılır.

Adette fazla, çeşitte az ürünlerin olduğu gıda sayımlarında ürünlerin %70’ine yakını manuel sayım, etiketleme ve giriş yöntemiyle yapılır.

Sayım hareket planımız;

Sayımdan önce ürün dosyası alınır. Stok kod yapısı, barkod yapısı incelenir. Süpervizörlerimiz tarafından sayım noktası krokisi üzerinden ve kapanış saatine göre sayım planı yapılır. Yöneticiler sayım öncesi hazırlıklar için bilgilendirilir. Sayım depolardan başlar, mağaza kapanmadan bir saat önce kontrolleri yapılarak bitirilir. Mağaza satışa kapandıktan sonra reyon sayımlarına geçilir.

Sayımlar mağaza satışa açılmadan en geç bir saat önce tüm kontroller yapılmış olarak tamamlanır.